Skip to content Skip to navigation
Powiat BolesławieckiBiuletyn Informacji Publicznej W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES!!!. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki Więcej informacj  Klauzula RODO

Ogólnopolski Program oświatowy dla szkół ponadpodstawowych INŻYNIEROWIE PRZYSZŁOŚCI

...

Ogólnopolski Program oświatowy dla szkół ponadpodstawowych INŻYNIEROWIE PRZYSZŁOŚCI

„Nauka powinna być prowadzona tak,
aby uczniowie uważali ją za cenny dar,
a nie za ciężki obowiązek”

                                          Albert Einstein

      Pierwsze prace badawcze, fascynujące eksperymenty, naukowe wyzwania, granty na realizację pomysłów i stypendia - to wszystko czeka na młodzież liceów i techników, która dołączy do pilotażowej edycji Programu „Inżynierowie przyszłości" organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

​„Nauka przez DOŚWIADCZENIE".

     „Inżynierowie przyszłości” to nowy ogólnopolski program dla nauczycieli i uczniów szkól ponadpodstawowych, którzy pragną realizować ciekawe, ambitne i innowacyjne projekty edukacyjne z uwzględnieniem przynajmniej jednego z obszarów nauki: fizyka, chemia, energetyka, ekologia i ochrona środowiska. Uzdolniona młodzież będzie mogła wcielić się w rolę naukowca i przeprowadzić prace badawcze zgodnie z hasłem tegorocznej pilotażowej edycji programu

      Wciąż bardzo mała liczba kandydatów na studia wybiera kierunki techniczne, chemię, matematykę czy fizykę. Wbrew pozorom powodem takich decyzji jest nie tyle „humanistyczny umysł” młodzieży, co brak odpowiedniego podejścia do nauczania przedmiotów ścisłych - mówi Kinga Szewczyk, prezes Fundacji PGNiG. Jeśli połączyć naukę przedmiotów ścisłych z eksperymentowaniem, praktycznym użyciem wiedzy i angażowaniem uczniów osiąga się nie tylko lepsze wyniki w nauce, ale też sympatię uczniów do potocznie „trudnych przedmiotów”.
Tak właśnie ma działać program „Inżynierowie Przyszłości", który odczarowuje nauki ścisłe. Pozwoli uczestnikom programu rozwijać pasje, tak aby w przyszłości mogli wspierać innowacyjną gospodarkę opartą na wiedzy - dodaje Kinga Szewczyk, prezes Fundacji PGNiG.

Granty na START dla uczniów

     W ramach Programu przeprowadzony zostanie konkurs, w którym nauczyciele z uczniami mogą zgłaszać swoje pomysły prac badawczych. Autorzy 100 najlepszych koncepcji otrzymają dofinansowanie w postaci grantu na zakup materiałów do projektów. Łączna pula nagród w konkursie to 100 000 zł.

  • Zawsze bardzo interesowały mnie chemia, biologia i badania naukowe - mówi Kasia, uczennica jednej ze szkół - i dodaje
  • z chęcią spróbuję swoich sil w programie, bo od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł na fajny projekt naukowy.
     Młodzi badacze, którzy stworzą do końca kwietnia 2024 r. najciekawsze projekty, zostaną dodatkowo nagrodzeni stypendiami, zaś ich nauczyciele nagrodami finansowymi. Twórcy najlepszych prac (uczniowie i nauczyciele) zostaną zaproszeni do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Szkół Ponadpodstawowych, która odbędzie się w czerwcu 2024 r. w Warszawie.

Dołącz do Inżynierów Przyszłości

     Udział w Programie polega na założeniu przez nauczyciela konta i zgłoszeniu projektu, jaki zamierza pod jego opieką realizować uczeń. Rejestrować się i dokonywać zgłoszeń konkursowych można od 10 października do 15 listopada 2023 r. za pomocą formularza na stronie www.inzynierowie-przyszlosci.pl

     Główne działania Programu są realizowane z wykorzystaniem serwisu internetowego www.inzynierowie-przyszlosci.pl. Warto śledzić także social media Programu, na których publikowane będą nie tylko ważne informacje, ale również artykuły, porady, ciekawostki oraz materiały z realizacji Programu.
I pamiętajcie, gwarantujemy niezapomniane ... doświadczenia!

Załączniki: 
ZałącznikRozmiar
PDF icon attachment1.2.pdf294.35 KB
Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu    jak dbać o miłość      program edukacyjny wybierz życie