Skip to content Skip to navigation

Wielki sukces naszych uczennic podczas Ogólnopolskiej Licealiady lekkoatletycznej w Bełchatowie

...

Dnia 19 września 2023 r. na lekkoatletycznym stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie odbyła się Ogólnopolska Licealiada w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Drużyna dziewcząt ZSHiU po zwycięstwie w finale województwa dolnośląskiego wywalczyła sobie prawo startu w tych zawodach. Zawodniczki z bolesławieckiej „handlówki” indywidualnie zdobyły 5 medali:

Kołodziejczak Karmen – została mistrzynią Polski w rzucie oszczepem 500g,

Piotrowska Daria – stanęła na drugim stopniu podium w pchnięciu kulą 4kg,

Pietraszewska Olimpia – zajęła II miejsce w biegu na 1500m,

Dudek Kamila – zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem 600g,

Burmas Emilia – z nowym rekordem życiowym (60,95s) w biegu na jedno okrążenie – 400m, wywalczyła brązowy medal.

W klasyfikacji drużynowej dziewczyny zajęły V miejsce w finale ogólnopolskim.