ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

       Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych im. Jana Kochanowskiego w Bolesławcu zaprosił całą społeczność szkolną aby poddała się atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i przygotowała paczki dla Polonii w ramach akcji Kuratorium dolnośląskiego i Telewizji Wrocław "Paczki na Kresy".
W ramach akcji zebrano nie tylko słodycze lecz również zabawki, gry , książki, przybory papiernicze.
       Wszystko skrzętnie zapakowano i przekazano koordynatorowi akcji z terenu Bolesławca
Pani Barbarze Smoleńskiej.
Dziękujemy za czynny udział uczniów szkoły i ich wielkie .
 
 
 
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Maciej Hyjek, zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Jakub Cegiełka.
 
 
 

W czwartek, 10 listopada 2016 roku, Uczniowie naszej szkoły niezwykle uroczyście odchodzili 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To wyjątkowy czasz dla wszystkich Polek i Polaków. Samorząd Uczniowski przygotował przedstawienie pt: „Droga do wolności”, z niego dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy. Organizatorzy zaprezentowali film „Jak powstawało państwo Polskie”. Program artystyczny dostarczył widzom wiele wzruszeń. Społeczność uczniowska brała udział czynnie w uroczystości, śpiewała z organizatorami pieśni patriotyczne. Uroczysta atmosfera towarzyszyła wszystkim jeszcze długo.

W dniu10 listopada 2016 młodzież z klasy IIL i ILB Technikum Logistycznego pod opieką nauczycieli  E. Gawlik –Jakubiak i D.Rataja  odwiedziła lotnisko „ Ławica”  w Poznaniu.

Program wycieczki został przygotowany przez pracowników lotniska w ramach  projektu edukacyjnego „ Poznaj Ławicę.”

7 i 8 listopada 2016r. w  ramach realizowanego w naszej  szkole programu edukacyjno-profilaktycznego  „WYBIERZ ŻYCIE – PIERWSZY KROK”  odbyły się prelekcje pn. „Rak szyjki macicy”. Panie z bolesławieckiego sanepidu przekazały pierwszoklasistom  wiele cennych informacji, które w przyszłości mogą uchronić kobietę przed  chorobą…  a może nawet ocalić jej życie!  Mowa była o wirusie HPV - głównym sprawcy powstawania raka szyjki macicy, o samym nowotworze – siejącym spustoszenie w szeregach polskich kobiet, a także o sposobach zapobiegania chorobie.

Duże wrażenie wywarła na uczniach informacja, że Polska jest krajem o jednym z najwyższych wskaźników umieralności na raka szyjki macicy w całej Europie i że codziennie 5 kobiet w naszym kraju traci życie z powodu tego nowotworu.  A tak łatwo można by zmienić  statystyki! Wystarczy zaszczepić się w młodym wieku, a w dorosłym życiu regularnie poddawać badaniom cytologicznym. O tym już wiedzą nasze uczennice i miejmy nadzieję, że ich dobre praktyki przyczynią się do obniżenia niekorzystnych dla naszego kraju statystyk.

Spotkania  z p. Moniką Fink i p. Beatą Mrozik z Wydziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia bolesławieckiego sanepidu zorganizowała pedagog szkolny Małgorzata Warwas-Rupp.

W dniu 28.10.2016 Samorząd Uczniowski zorganizował nietypową imprezę szkolną, jaką było „Święto Halloween”. Podczas imprezy odbyło się  wiele konkursów,  takie jak: największa i najbardziej budząca strach w oczach dynia, straszna historia mrożąca krew w żyłach, plakaty poświęcone tematyce święta Halloween, oraz liczne, różnorodne i ciekawe przebrania kostiumowe. Nie zabrakło przy tym ogromnej zabawy i rywalizacji pomiędzy klasami. Pierwsze miejsce za ogrom pracy jaki włożyła w przygotowanie się do tej imprezy, zajęła klasa I FH . Drugie miejsce klasa 4LB, a trzecie klasa 2W.

Gratulujemy Serdecznie !

 

FOTOTECHNIK