ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

ZAPRASZAMY...

Zawód z przyszłością!

W dniu 23.05.2016 handlowcy z klasy pierwszej technikum pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych M.Tambur odbylii wycieczkę przedmiotową do SKLEPU FABRYCZNEGO „MANUFAKTURA”, w celu zapoznania się z unikatowym asortymentem towarowym ceramiki bolesławieckiej oraz z rozplanowaniem wnętrza sklepu fabrycznego.

Dowiedzieliśmy się także,jak wynika z kart historii,że już w 1380r. w Bolesławcu zajmowano się ceramiką. Korzystne położenie geograficzne oraz wyjątkowe zasoby surowcowe sprawiły, że to właśnie ta gałąź gospodarki stała się siłą napędzającą rozwój NASZEGO MIASTA.

Bolesławiecka ceramika „POLISH POTTERY” to wizytówka naszego miasta i gości ona na stołach miłośników ręcznie tworzonych naczyń na całym świecie. Tradycyjne technologie unikatowe formy a przede wszystkim wyjątkowe wzory zdobień cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Na naszym terenie jest wiele takich zakładów ceramicznych, my odwiedziliśmy tylko jeden z nich.

 

Dnia 19.05.2016  handlowcy z klasy pierwszej technikum pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych M.Tambur odbyli wycieczkę przedmiotową do Firmy „Bemar” - Złotego Partnera firmy ELZAB. Uczniowie zostali zapoznani z nowoczesnymi urządzeniami technicznymi stosowanymi w handlu tj. różnorodnymi kasami, drukarkami fiskalnymi, czytnikami kodów kreskowych, kolektorami danych, które skracają pracę przy inwentaryzacji. 

 
Informujemy, że w dniu 27.05.2016 r. zajęcia dydaktyczne nie odbędą się. Szkoła będzie nieczynna.

W ubiegły piątek zaprosiliśmy do naszej szkoły gimnazjalistów z powiatu bolesławieckiego. W trakcie wizyty mieli możliwość zapoznania z naszą oferta edukacyjną oraz udziału w warsztatach stanowiących namiastkę przyszłych zajęć lekcyjnych w wybranym zawodzie.

Prezentowane zajęcia pomogą dokonać właściwego wyboru dalszej nauki.

Po raz kolejny w tym roku pod opieką  nauczycielek przedmiotów zawodowych fototechnicy udali się na plener. Tym razem do  sadu. Przepiękna pogoda, kwitnące drzewa, dużo zieleni były wspaniałą inspiracją do kolejnej sesji zdjęciowej w plenerze. 

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tej sesji zdjęciowej.

 

FOTOTECHNIK