We wtorek, 14 kwietnia 2015 r. rozpoczął się cykl warsztatów kształtujących potrzebę potrzebę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach. Warsztaty odbywają się przez najbliższe 2 tygodnie, w każdy wtorek i czwartek, w ZSHiU w Bolesławcu od godz. 14.00. Zajęcia skierowane są do gimnazjalistów. i uczniów szkół podstawowych. Zajęcia poprowadzi w bardzo miłej atmosferze w formie zabawy, przy wykorzystaniu sztucznych ran, środków opatrunkowych, manekina do RKO itp.,  mgr Renata Świeca.

Serdecznie zapraszamy! 

24 kwietnia br. na uroczystym apelu pożegnaliśmy naszych maturzystów. Pan Dyrektor Wiesław Stefanik złożyli gratulacje, absolwentom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na świadectwie ukończenia (m. in Mateuszowi Zwolakowi, Natalii Koprowskiej, Marcie Orłowskiej, Katarzynie Bielawskiej ), a także absolwentom, którzy wyróżnili się w nauce, pracy społecznej czy w sporcie oraz ich rodzicom.

W piątek, 17 kwietnia br.dokonano podsumowania "Konkursów dla Najlepszych Uczniów w Zawodzie". Na uroczystej gali z rąk Pana Tadeusza Samborskiego, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego, nasi uczniowie - Laureaci I, II i III Miejsca w Konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.  Natomiast Pan Dyrektor listy gratulacyjne i podziękowania za udział uczniów w Konkursie.

25 marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu, którego temat brzmiał "Lęki i fobie". Wykład był zorganizowany przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Poruszana tematyka dotyczyła strachów i lęków, fobii społecznej i szkolnej. Młodzież dowiedziała się, kiedy lęk staje się problemem? Gdzie wtedy szukać pomocy? Uzmysłowiono także słuchaczom, iż bardzo ważna jest profilaktyka zaburzeń lękowych młodzieży.

Dnia 24.03.2015 r. w Centrum Informacji Kulturalnej Orzeł odbył się 60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.
Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły:

  • Natalia Hunik (klasa Ic)
  • Samuel Żelechowski (klasa IL)
  • Angelika Babiczew (klasa III LA)
  • Kamila Członka (klasa III LA)
  • Martyna Pawlik (klasa III LA)

Natalia Hunik w ramach turnieju poezji śpiewanej zaprezentowała piosenkę Magdy Umer "Jesienna zaduma", natomiast pozostali uczestnicy konkursu przedstawili wybrany fragment prozy oraz wiersz.

Zróżnicowany tematycznie i gatunkowo repertuar sprawił, że nikt z publiczności nie ziewał. Czasami na sali słychać było głośny śmiech, jak wtedy, gdy Angelika Babiczew mówiła fragment E. Kereta pt. "Hemoroid". Ten tekst oraz wiersz A. Świrszczyńskiej "Odwaga" przyniosły Angelice wyróżnienie.

Joanna Krzyżostaniak dziękuje uczestnikom za udział w konkursie. Za rok będziemy lepsi.

»»»Foto fototechnik«««

poczta elektroniczna

dziennik elektroniczny 

platforma edukacyjna FRONTER

biuletyn Informacji publicznej

Starostwo Powiatowe

Patronat MWSLiT we Wrocławiu

Patronat WSH we wrocławiu