Mateusz ZwolakMateusz Zwolak

absolwent technikum logistycznego,
za wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2014/2015 (ukończył szkołę ze średnia ocen 5,07) otrzymał Nagrodę Starosty Bolesławieckiego

  

 

 

 

      Kto wymyślił szkołę?  "Szkołę mógł wymyślić tylko ten, komu radość sprawia dręczenie dzieci i młodzieży" - słyszy się często narzekania uczniów, którym nauka idzie jak po grudzie. Niestety, nieznane jest do dziś imię "wynalazcy" szkoły, chociaż historycy oświaty znają pokaźną liczbę jej reformatorów. Nie ulega natomiast wątpliwości, że należy do najstarszych instytucji na świecie, które trwają od tysięcy lat, ulegają przemianom zgodnie z duchem kolejnych epok. Polska szkoła milowy krok zrobiła w epoce Oświecenia kiedy została powołana Komisja Edukacji Narodowej. Organ, który miał sprawować pieczę nad szkołami i je reformować. 

30 września klasa 1 HL wyruszyła na wycieczkę do Warszawy. Niby nic wielkiego, ale nowością był środek transportu - samolot.

O godzinie 7.30 wylądowaliśmy w stolicy. Pierwszy punkt naszego programu to Muzeum Powstania Warszawskiego. Pierwsze interaktywne muzeum w Polsce upamiętniające bohaterski zryw Polaków. Podczas tej wizyty poszerzyliśmy swoją wiedzę historyczną i wiele dowiedzieliśmy się o jego uczestnikach - czasami naszych rówieśnikach. 

Nie do wiary. Już prawie miesiąc minął od kiedy do naszej szkoły zawitali nowi uczniowie. W ubiegły piątek przyjęliśmy w swe szeregi pierwszoklasistów. Tak zwany "Dzień Kota" to czas zabawy,sprawdzania tężyzny fizycznej, odporności psychicznej i rozpoznawanie talentów.

"odeszłaś nagle, bez pożegnania,

bez cienia skarg i bólu rozstania."

Karolina już nie zasiądzie w szkolnej ławce. Zniknęła z tego świata na zawsze. Pogrążeni w smutku łączymy się w bólu z jej rodziną i przyjaciółmi

Dyrektor nauczyciele i uczniowie ZSHiU

»»»Foto fototechnik«««

poczta elektroniczna

dziennik elektroniczny 

platforma edukacyjna FRONTER

biuletyn Informacji publicznej

Starostwo Powiatowe

Patronat MWSLiT we Wrocławiu

Patronat WSH we wrocławiu